WORKSTATION FOR Solidangle Arnold - HAKAN KARCI

Ara
İçeriğe git

Ana menü:

WORKSTATION FOR Solidangle Arnold

Düzey 14

Solidangle Arnold
Arnold'un gelişimi, 1997 yılına kadar yazılımın modern versiyonunun çeşitli büyük film stüdyolarında yaygın olarak kullanılmasına dayanıyor.

Arnold, Maya, 3DS Max ve Cinema 4D gibi diğer popüler endüstri şölenlerine de eklenebilir ancak birkaç tanesi vardır.

Bu renderer'ın sonucunu Thor, Captain America, Avengers, Pacific Rim ve Gravity gibi CGI ağırlıklı filmlerde görebilirsiniz. Bunlar modern tarihin en başarılı filmlerinden bazılarıdır, bu yüzden kendi
projenizi yapmaya hazırsanız, sorunsuz çalışması için neye ihtiyacınız olacağına bakmamız gerekir.

SİSTEM ÖNERİLERİ:
Bir render sistemi için sağlam öneriler getirmek zordur, çünkü hepsi zamanınızın ne kadar değerli olduğuna bağlıdır. Nihayetinde düşük performanslı bir makine bile Arnold'daki her şeyi gerçekleştirebilir.

Bununla birlikte, işlerinizin bittiğini gerçekten görmek istiyorsanız, bunun gerçekleşmesi için bazı ağır donanıma ihtiyaç duyacaksınız.

Arnold'un sistem gereksinimleri esas olarak takılabilir paketlerinkilerle aynıdır. Mesela bir bilgisayar Maya veya Cinema 4D'yi çalıştırabilirse Arnold'u çalıştırabilir.

Ancak Arnold CPU tabanlı bir işleyicidir, bu nedenle bilgisayarın sahip olduğu kaç donanım iş
lemci parçacığı, işin ne kadar hızlı gerçekleşeceğinin çok önemli bir belirleyicisidir. Genelde daha düşük hızdaki işlemci parçacıklarına sahip olmak daha yüksek hızdaki daha az işlemci parçacığından daha iyidir ancak her ikisi de mümkünse açıkçası en iyi seçimdir.

Arnold, GPU'yu temel görüntü görevleri dışında herhangi bir şey için kullanmadığından, orta sınıf bir tüketici kartıyla giderek bütçe tasarruflarını CPU çekirdeğine yatırmanız daha iyi olurdu. İdeal olarak çift yuvalı (hatta dört yuvalı) bir sistem en iyisi olurdu, ancak tekli işlemcinin çekirdek sayısı bu kadar yüksek olduğundan, çok daha ucuz tek soketli yapılandırmalarla hızlı bir işleme sistemi oluşturmak mümkündür.

Bellek gereksinimleri de oluşturulacak sahnelerin karmaşıklığına bağlıdır ve Maya veya 3DS Max gibi temel yazılımın en azından önerilen gereksinimleriyle elde etmek daha iyi olacaktır.


İşletim sistemi
desteği

Windows 10 64-Bit (all versions)
Windows 8.1 64-bit (all versions)
Windows 7 64-bit (all versions)

+

++

+++

Intel i7 (daha hızlı daha iyi)
Nvidia Quadro P2000 veya daha iyi
En az 16GB Bellek DDR4
256GB + SSD Birincil Sürücü
1 TB Depolama Sabit Disk
Windows 10

Intel Xeon W (10core+ )
Nvidia GTX veya Quadro
En az 32GB Bellek DDR4
256GB + M.2 SSD Birincil Sürücü
1 TB Depolama Sabit Disk
Windows 10

İki Intel Xeon (çok çekirdekli)
Nvidia GTX veya Quadro
En az 32GB Bellek DDR4
256GB + SSD Birincil Sürücü
1 TB Depolama Sabit Disk
Windows 10


Yorum yok
 
 
 
İçeriğe dön | Ana menüye dön