WORKSTATION FOR Siemens NX - HAKAN KARCI

Ara
İçeriğe git

Ana menü:

WORKSTATION FOR Siemens NX

Düzey 14

Siemens NX
AutoCAD gibi yazılımlar, tasarım ve mühendislik endüstrisinin büyük bölümleri için tasarım ihtiyaçlarının büyük çoğunluğunu karşılarken, gerçek anlamda üst düzey tasarım uygulamaları için çok fazla alan bulunmaktadır.

Siemens NX, bu son derece uzmanlaşmış, üst düzey CAD, CAM, CAE ve PLM işlevlerini masaüstü iş istasyonlarına getiriyor. Bu, NX'in sadece bir tasarım paketi değil aynı zamanda mühendislik simülasyonu ve imalatı için bir sistem olduğu anlamına geliyor. Bir yazılımın gerçek dünya fizikini doğru bir şekilde simüle etmesi gerekiyorsa, yüksek performanslı bilgi işlem alanına geçersek ve işi zamanında tamamlamak istiyorsanız NX'i çalıştırmak için doğru makineyi seçmeniz çok önemli bir husustur.

SİSTEM ÖNERİLERİ:
NX, Mac OS, Unix benzeri sistemler ve XP'den sonraki herhangi bir Windows sürümü üzerinde çalışacak. Gerçekten NX için önemli olan, işletim sisteminiz değil, birlikte çalışmanız donanımdır.

Çok alçak gönüllü makinelerde çalıştırılacak ve çoğunlukla tek iş parçacıklı AutoCAD'den farklı olarak, NX
çokiş parçacıklı bir uygulamadır. Bununla birlikte, iş parçacıkları isteğiınırsız değildir, bu nedenle, tek iş parçacıklı performans çok önemlidir. Sorun, bir makinada ne kadar çekirdek varsa, her aktif çekirdeğin mevcut termal limiti o kadar düşük olur. Yani 3.5Ghz'lik bir turbo frekansı olan bir Xeon işlemcisi yalnızca çekirdeğinin bir kısmını kullanıyorsanız bu hızları elde edecektir. Tüm çekirdekler tam yüklendiyse, frekans açısından neredeyse yarısı kadar düşebilirler.

Bu nedenle, turbo hızı ve nominal minimumu arasında küçük bir fark olan bir işlemci aramaya değer. Bu genelde 12 veya 8 çekirdeğe sahip Xeon anlamına gelir. Tabii ki başka bir strateji, daha fazla termal boşluk sağlamak için yüksek çekirdek sayımlı CPU'larda daha iyi soğutma kullanmaktır.

NX ayrıca, termal yükün iki ayrı CPU arasında yayıldığı çift soketli bir bilgisayar için güçlü bir durum oluşturuyor. Bu hem çekirdek sayısı yüksek, hem de saat hızı yüksek olabilir demektir. İdeal konfigürasyon,
GHZ performansını olabildiğince yüksek tutmak için birçok çekirdekli çift soketli bir sistem ve yüksek performanslı soğutma olacaktır.

NX'in temel açlığı olduğundan, tüm konuları veri ile besleyebilecek bir sisteme ihtiyacınız olacaktır. Birincil sürücü olarak yüksek hızda SSD ve en az 16GB (32GB tercih edilen) RAM gerekecektir.


İşletim sistemi
desteği

Microsoft Windows 7 Pro and Enterprise editions
SuSE Linux Enterprise Server/Desktop 1 1 SP1
Red Hat Enterprise Linux Server/Desktop 6.0

+

++

+++

Intel i7 (daha hızlı daha iyi)
Nvidia Quadro P1000 veya daha iyi
En az 8GB Bellek DDR4
256GB + Pro SSD Birincil Sürücü
1 TB Depolama Sabit Disk
Windows 10

Intel Xeon (daha hızlı daha iyi)
Nvidia Quadro P2000 veya daha iyi
En az 16GB Bellek DDR4
256GB + SSD Birincil Sürücü
1 TB Depolama Sabit Disk
Windows 10

İki Intel Xeon E5 (E5-2643 vs E5-2687W)
Nvidia Quadro P4000 veya daha iyi
En az 16GB Bellek DDR4 ECC Reg
128 GB + SSD Birincil Sürücü
1 TB Depolama Sabit Disk
Windows 10


Yorum yok
 
 
İçeriğe dön | Ana menüye dön