WORKSTATION FOR RHINO 3D - HAKAN KARCI

Ara
İçeriğe git

Ana menü:

WORKSTATION FOR RHINO 3D

Düzey 14

RHINO 3D
Rhino3D, müşterilerimizin çoğunun kullanmayı sevdiği güvenilir ve saygın bir CG ve CAD paketidir. Ücretsiz bir form yüzey modelleme aracı olan Rhino, birçok endüstride faydalı birinci sınıf modeller oluşturmak için esnek, güçlü bir çözüm sunar.

Rhino3D'nin güçlü yanları, yazılımın belirli endüstrilerle ilişkili belirli görevleri yerine getirmesine izin veren pek çok özel 1 parti 3. parti eklentisidir. Bu sayede Rhino, işleme, animasyon, deniz mühendisliği, mücevher tasarımı, hızlı prototipleme ve mimaride yer bulmuştur.

Rhino, üretim için yeterince hassas olmasına rağmen, 30'dan fazla CAD dosya formatını desteklemekle son derece uyumludur.

Bununla birlikte, nihai olarak Rhino3D'yi o kadar çekici yapan şey, yazılımın öğrenilmesi kolay ve uygun olması ve bir milyarder bilgisayarın düzgün çalışması için gerekli olmadığını gerçeğidir. Bununla birlikte, bu yazılımı kullanabilmek için sahip olmanız gereken
donanım türlerine göz atalım.


SİSTEM ÖNERİLERİ:
Rhino'nun en yeni sürümünde hesaba katmak zorunda olduğumuz en büyük değişikliklerden biri, uygulamanın artık 64 bit'lik bir çalıştırılabilir olması. Bunun anlamı, yazılımın 32-bit sistemlerin desteklediği sadece 4GB'dan daha fazla RAM'e erişebilmesidir.

Yazılımın 32 bit sürümünü çalıştırmanızın tek nedeni, henüz güncelleştirilmemiş bir eklenti varsa, ancak bu noktada bunlar oldukça nadirdir.

Dolayısıyla, önerdiğimiz en az RAM miktarı 8GB'dir, bu da tipik bir ofis makinesinin
ihtiyacıdır zaten. Uygulamada, RAM çok ucuz olduğundan, özellikle çok görevli herhangi bir sıralama gerçekleşecekse, daha fazla tercih etmelisiniz. Profesyonel bilgisayarların en az 16GB RAM içermesi gerektiğini düşünüyoruz.

Rhino'nun kendisi, en azından Core i5 dörtlü çekirdeği önermektedir. Bununla birlikte, sadece modelleme için kullanıldığında Rhino'yu oluşturmadığımızda yalnızca tek bir iş parçacığı kullandığını fark ettik. Tek çekirdekli performans çok önemli. Modelleme için yalnızca Rhino'yu kullanacaksanız, daha az çekirdekli olsa bile göze alabileceğiniz en yüksek saat hızına sahip bir CPU
kullanmanızı öneririz.

İş istasyonu
çoklu görev yapmak zorundaysa,  çekirdek sayısı ve hız dengesi önemli hale gelir.

Rhino'nun en az 500GB alan dışında özel bir depolama gereksinimi yoktur. Artan aktarım hızlarından gelen tüm yazılım avantajlarından dolayı sisteminizin SSD kullanmasını öneriyoruz.

Ekran kartı gereksinimleri oldukça geniş, yalnızca bir OpenGL uyumlu GPU istiyor. Bu, tüm modern GPU'ları içerir, ancak deneyimlerimize göre en iyi seçim Nvidia Quadro serisinden bir karttır. Bunlar, Rhino ile en yüksek güvenilirlik ve yazılım uyumluluğuna sahiptir ve modelleme veya işleme için bu kombinasyon hakkında hiç şikayet etmiyoruz.


İşletim sistemi
desteği

Windows 10 64-bit Professional
Windows 8.1 64-bit (all versions)
Windows 7 64-bit (all versions)

+

++

+++

Intel i7 (daha hızlı daha iyi)
Nvidia Quadro P2000 veya daha iyi
En az 16GB Bellek DDR4
250GB + SSD Birincil Sürücü
1 TB Depolama Sabit Disk
Windows 10

AMD Ryzen Threadreapper
Nvidia Quadro P2000 veya daha iyi
32GB-64GB Bellek DDR4
250GB + SSD Birincil Sürücü
1 TB Depolama Sabit Disk
Windows 10

Hız aşırtmalı Intel Core i9
Nvidia Quadro P4000 veya daha iyi
16GB-32GB Bellek DDR4
250GB + SSD Birincil Sürücü
1 TB Depolama Sabit Disk
Windows 10

+

İki Intel Xeon (daha hızlı daha iyi)
Nvidia Quadro P4000 veya daha iyi
En az 16GB Bellek DDR4 ECC Reg
128 GB + SSD Birincil Sürücü
1 TB Depolama Sabit Disk
Windows 10


Yorum yok
 
 
 
İçeriğe dön | Ana menüye dön