WORKSTATION FOR Pix4Dmapper Pro - HAKAN KARCI

Ara
İçeriğe git

Ana menü:

WORKSTATION FOR Pix4Dmapper Pro

Düzey 14

Pix4Dmapper Pro
Ucuz drone teknolojisi sayesinde hemen hemen herkes şimdi birçok farklı uygulamada havadan fotoğraf verileri dağlarına erişebilir. Bununla birlikte, ham arazi görüntülerini yararlı bir işe dönüştürmek için Pix4Dmapper Pro gibi uzman bir yazılım paketine ihtiyacınız olacak.

Pix4Dmapper, 2D görüntülerden veya videodan geometrik verileri ayıklamak ve sonra yararlı yöntemlerle uygulamak için kullanılan matematiksel teknikler kümesi olan fotogrametri yazılımına bir örnektir. Pix4Dmapper Pro'nun yaptığı şey, binalar, tepeler ve diğer uzun veya derin yapıların doğru 3D kafesler ile temsil edilebilmesi için havadan drone görüntüleri almak ve ondan 3D arazi verileri almaktır.

Yazılım özellikle, drone kamera ekipmanlarının ve fotoğrafçılığın etkilerini telafi etmek için oluşturulmuştur. Örneğin, yüksek hızda süratli uçuş, çekimlerde çeşitli çarpıtmalara neden olmakla birlikte, Pix4Dmapper özel algoritmalar kullanarak bunu telafi edebilir ve net ve doğru haritalar sağlayabilir.

SİSTEM ÖNERİLERİ:
Yazılımın ihtiyaç duyduğu işlemci gücü, o bilgisayarın kullanması gereken projelerin büyüklüğüne bağlıdır. Pix4D, küçük projeleri 14 megapikselden az olmayan 100'den az görüntüye sahip projeler olarak tanımlar. Orta ölçekli bir projede 100-500 görüntü var. Büyük projeler 500'den fazla ve en büyük projeler 2000'den fazla görüntüye sahiptir.

Küçük ve orta ölçekli projeler 8 ve 16 GB RAM ve 15 ve 30 GB boş SSD
, daha büyük projeler yapmak isterseniz 32GB RAM ve 120GB boş SSD alanı gerekir.

Yazılım, aşırı çekirdek sayısından fazla fayda sağlamaz. Pix4D'nin kendileri altı çekirdekli (12
thread) bir Xeon önermektedir, ancak render işlemi sırasında gelecekteki doğrulama ve genel sistem yanıt verme oranı için sadece sekiz çekirdekli bir model kullanmanızı öneririz.

Fotogrametri sürecindeki bazı adımlar GPU tarafından hızlandırılmış ancak çok üst düzey GPU'lara veya çoklu GPU yapılandırmalarına gerek yoktur. Bununla birlikte, yalnızca CUDA desteklendiğinden GPU hızlandırması için bir Nvidia
chipset gereklidir. Bunun dışında GPU'nun OpenGL 3.2 ile uyumlu olması gerekir.

İşletim sistemi
desteği

Windows 10 64-bit Professional
Windows 8.1 64-bit (Pro)
Windows 7 64-bit (Professional and Ultimate)

+

++

+++

Intel i7 (daha hızlı daha iyi)
Nvidia GTX 1060 veya daha iyi
En az 16GB Bellek DDR4
250 SSD Birincil Sürücü
1 TB Depolama Sabit Disk
Windows 10

Intel Core i7 (daha hızlı daha iyi)
Nvidia GTX 1070 veya daha iyisi
En az 32GB Bellek DDR4
250 SSD Birincil Sürücü
1 TB Depolama Sabit Disk
Windows 10

Intel Xeon W
Nvidia Quadro P4000 veya daha iyi
1 ila 3 NVIDIA GTX Kartları
En az 16GB Bellek DDR4
250GB + SSD Birincil Sürücü
1 TB Depolama Sabit Disk
Windows 10


Yorum yok
 
 
 
İçeriğe dön | Ana menüye dön