WORKSTATION FOR Blender - HAKAN KARCI

Ara
İçeriğe git

Ana menü:

WORKSTATION FOR Blender

Düzey 14

Blender
Blender, 1995 yılında ilk kez piyasaya sunulan, profesyonel nitelikli, ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir 3B bilgisayar grafik paketi. Open Source modelinin pazardaki en iyi özel paketlerle yarışan bir yazılım üretebileceğinin kanıtıdır.

Bu yazılım, bilgisayarda 3D modellemenin akla gelebilecek herhangi bir uygulaması için kullanılır. Blender, kısa filmler, reklamlar, görsel efektler, video oyunları ve 3D baskılar için modeller ve daha fazlasını oluşturmak için kullanılmıştır.

Blender, tüm 3D modelleme ve animasyon hattını kapsar ve en yeni sürümü neredeyse komple bir çözüm olduğundan, küçük ve bağımsız stüdyoların rekabetçi ürünler yaratması için idealdir.

SİSTEM ÖNERİLERİ:
Tahmin edebileceğiniz gibi, Blender ona atabildiğiniz kadar çok bilgi işlem gücü alacaktır. Bununla birlikte, farklı spesifikasyonlar, Modelleme, animasyon ve render gibi her şey için bir bilgisayar kullanılacak olursa, her şeyin olması gerekir: çoklu CPU çekirdeği, çoklu GPU, çok sayıda RAM ve yüksek hızlı depolama.

Bununla birlikte, daha önce orta düzey bir iş istasyonuna sahip olduğunuz için ön hazırlama işlerini halledebilir ve işleyişi gerçekleştiren ve bu iş için uzmanlaşmış bir sistem oluşturmanız iyi bir fikir olabilir. Blender, GPU oluşturma modunu kullanırken oluşturma süresini azaltmak için birden fazla GPU'yu kullanabilir. Örneğin, ikinci bir özdeş GPU ekleyerek, iş yükü iki kart arasında bölünmüş olduğundan, oluşturma sürelerini yarıya indireceksiniz. Üçüncü veya dördüncü bir GPU eklemek çok mükemmel bir ölçekte değil, yine de hızları ikiye katlamaktan oldukça uzak. Oluşturma için kullanılan GPU'ların yeterli RAM'e sahip olmaları çok önemlidir, bu durumda mümkünse yaklaşık 8GB demektir


GPU Rendering
GPU Render, grafik kartınızın işlemcisini CPU yerine kullanmak için mümkün kılar. Bu, render işlemini hızlandırabilir, çünkü modern GPU'lar oldukça fazla sayıdaki işi yapacak şekilde tasarlanmıştır. Öte yandan, daha sınırlı belleğe ve aynı görüntü kartını görüntüleme ve oluşturma için kullanırken etkileşim ile ilgili sorunlara bağlı olarak, karmaşık sahnelerin oluşturulmasında bazı sınırlamalar var.

iki GPU oluşturma modu vardır: CUDA, NVIDIA ekran kartları için tercih edilen yöntemdir; Ve AMD grafik kartlarında render yapılmasını destekleyen OpenCL.

Yapılandırma GPU görüntülemeyi etkinleştirmek için, Kullanıcı Tercihleri'ne gidin ve Sistem sekmesinin altında, kullanılacak Aygıtları / Hesapları'nı seçin. Ardından, her sahne için Render özelliklerinde CPU veya GPU oluşturma işlevini yapılandırabilirsiniz.

NVIDIA CUDA, NVIDIA grafik kartlarıyla GPU oluşturma için desteklenir. GTX 4xx'den başlayarak (hesaplama kapasitesi 2.0) grafik kartlarını destekliyoruz.


İşletim sistemi
desteği

Windows 10 64-Bit
Windows 8.1 64-bit (pro)
Windows 7 64-bit (Professional and Ultimate)
Linux Based OS

+

++

+++

Intel Xeon W (the faster the better)
Nvidia GTX
1060 or better
At least 8GB Memory DDR4-2133
128GB+ SSD Primary Drive
1TB Storage Hard Drive
Windows
10

Intel Xeon E5 V3
Nvidia Quadro
P2000 or better
Nvidia GTX 1070 or better for GPU
At least 16GB Memory DDR4-2133
128GB+ SSD Primary Drive
1TB Storage Hard Drive
Windows
10

Two Intel Xeon E5 (the faster the better)
Nvidia Quadro
P2000 or better
1-2 Nvidia GTX 1070 or better for GPUs
At least 16GB Memory DDR4 ECC Reg
256GB+ SSD Primary Drive
1TB Storage Hard Drive
Windows
10


Yorum yok
 
 
İçeriğe dön | Ana menüye dön