WORKSTATION FOR AVIZO / AMIRA - HAKAN KARCI

Ara
İçeriğe git

Ana menü:

WORKSTATION FOR AVIZO / AMIRA

Düzey 14

AVIZO / AMIRA

Avizo ve Amira benzer ama farklı amaçlarla kullanılan iki ayrı pakettir.
Avizo, malzeme araştırması, tomografi, tahribatsız muayene ve benzeri alanlarda 2D ve 3D görselleştirmeleri destekleyen ticari bir veri görselleştirme ve analiz aracıdır.

Amira diğer taraftan aynı alanda çalışıyor, ancak dünyadaki medikal görüntüleme verileriyle uğraşmak için en popüler paketlerden biridir. Uygulaması aynı zamanda kuantum fiziği ve materyal bilimi alanlarına da yayılmıştır.

SİSTEM ÖNERİLERİ:
Bu paketlerden herhangi birini çalıştırmak için ne kadar beygir gücüne ihtiyacınız olacağının ana belirleyicisi, veri kümenizin boyutuna ve karmaşıklığına oldukça bağımlıdır.

Yazılım, dört ana bilgisayar bileşeninin hepsinde
de performans gerektirebilir.: GPU, CPU, RAM ve HDD veya SSD gibi ikincil depolama.

GPU tercihi
Bu dört bileşenden GPU çok daha önemli. Yazılımın bilgisayar türlerinin doğası gereği, GPU paralel işlemeye ideal bir şekilde uygundur.

Her iki paket de OpenGL 2.1 ve sonrasını destekleyen herhangi bir GPU'da çalışacak, ancak bellek boyutu kritiktir ve profesyonel iş yükleri için çok büyük olması gerekebilir.

İyi haber, GTX 1080 ve Titan X (Pascal) gibi yeni nesil tüketici kartlarının önceki nesillere göre önemli ölçüde daha fazla VRAM'ye sahip olması. Altı gigabaytan fazla VRAM ve tüketici kartlarında on iki GB kadar olması normaldir. Quadro serisi gibi profesyonel GPU'lara baktığımızda, VRAM'ın 20 GB'ın üzerinde sayıldığını görüyoruz ancak veri setinizin bu kadar zorlanacağına inanmak için özel bir sebebiniz yoksa, o RAM miktarına ihtiyaç duyacaksınız.

Quadro kartları güvenilirlik ve sürücü uyumluluğu konusunda daha iyi bir güvence verir, ancak çok daha düşük bir fiyat istemek için de aynı performans elde edilebilir. Bu nedenle, güvenilirlik kesinlikle kritik öneme sahip olmadıkça, GTX 1080 veya Titan X gibi üst seviye bir tüketici kartını öneriyoruz

Belirli işlem türleri için, birden fazla GPU da kullanılabilir, bu da örneğin tek bir Quadro kartına kıyasla iki Titan X kartına sahip olma kararını destekleyebilir.CPU tercihi
S
aat frekansı ve önbellek daha büyük bir etkiye sahiptir. Diğer bir deyişle, iki Xeon dörtlü çekirdeği olan bir çift soketli sisteme veya birçoğuna sıkıştırabileceğiniz kadar çok önbellek ve bir çok frekansta bir sekiz çekirdekli Xeon'a sahip olmak en iyisidir.

İstenilen iş yükünün de bu kararları etkilediğini unutmayın. 1080p HD içerik oluşturuyorsanız, altı çekirdekli bir tek işlemci sistemi ve 4.0Ghz'e yakın turbo hız ideal olacaktır. Bununla birlikte, 4K içeriği alanına geçersek, işleme süresini tekli iş parçacıklı maliyetle düşürmek için çok çekirdekli bir çift CPU sistemine sahip olmak genel olarak daha fazla zaman kazandırabilir.


Temel olarak AMIRA / AVIZO, yaklaşık 8 çekirdekte en hızlı saat hızına ihtiyaç duyar. Çift işlemcili bir sistemde, önerilen tek CPU seçeneği, 3.7GHz'lik bir en yüksek hıza ulaşabilen 2x Xeon E5 2643 v4'dür. Aksi takdirde, X299 ile takip edilen hızaşırtma makinelerimizden biri en iyi seçeneklerdir.

RAM
tercihi
Bu uygulamalar gerçek RAM yiyicidir. Neyse ki üretici bize basit bir kural öneriyor. Karmaşık veri kümeleri, altı ila sekiz kat daha fazla RAM gerektirir. Yani 4GB veri setiniz varsa 32GB RAM iyi bir fikir olacaktır.

HDD
tercihi
Bu oldukça basittir. Bunlar muazzam veri akışlarıdır ve tüm bu bilgileri kanalize eden hız ne kadar hızlıysa,sistem o kadar perofrmans verecektir. Diğer bileşenleri rahatlatacak hızlı bir NVMe SSD önermekteyiz.

İşletim sistemi
desteği

Windows 10 64-Bit (tüm versiyonlar)
Windows 8.1 64-bit (
tüm versiyonlar)
Windows 7 64-bit (
tüm versiyonlar)
Linux x86 64 (64-bit). Supported 64-bit architecture is Intel64/AMD64 architecture. Supported Linux distribution is
Red Hat Enterprise Linux 6

+

++

+++

Intel Core i7 (daha hızlı daha iyi)
Ekran için Nvidia Quadro P2000
GPU için Nvidia GTX 1060 veya üstü
En az 16GB Bellek DDR4
250GB + SSD Birincil Sürücü
1 TB Depolama Sabit Disk
Windows 10

Hız aşırtmalı Intel Core i7
Ekran için Nvidia Quadro P4000
GPU için Nvidia GTX 1070 veya üstü
En az 16GB Bellek DDR4
250GB + SSD Birincil Sürücü
1 TB Depolama Sabit Disk
Windows 10

Two Intel Xeon SP (more cores is better)
Nvidia Quadro P5000 or better +
2x Nvidia GTX 1070 or better for GPU
At least 16GB Memory DDR4 ECC Reg
250GB+ SSD Primary Drive
1TB Storage Hard Drive
Windows 10


Yorum yok
 
 
 
İçeriğe dön | Ana menüye dön