WORKSTATION FOR Inventor - HAKAN KARCI

Ara
İçeriğe git

Ana menü:

WORKSTATION FOR Inventor

Düzey 14

Inventor
Autodesk genel olarak CAD ve CAM yazılımında dünya çapında lider olduğu için bilinir. AutoCAD, muhtemelen şirketin en ünlü ürünüdür ancak aslında ana CAD serisinin ötesinde bir kaç tasarım paketi oluşturmaktadır. Bunlardan biri Autodesk Inventor'dur.

Inventor bir CAD programı iken AutoCAD'den daha uzmanlaşmıştır. Inventor, nasıl çalıştığını görmek için sanal prototip modelinde benzetimler yürütebilme özelliğiyle prototipleme için özel olarak tasarlanmıştır.

SİSTEM ÖNERİLERİ:
Autodesk Inventor'un donanım gereksinimlerinin çoğu özellikle egzotik değildir. 20GB RAM ve hemen hemen her DX10 veya DX11 GPU kartı ile modern bir 64-bit işletim sistemi güzel bir şekilde çalışacaktır. Düşük spesifikasyonlardan kurtulmak mümkündür, ancak optimum bir deneyim elde edemezsiniz. Gerçekten karmaşık modellerle çalışacaksanız, RAM'i 24GB'a kadar çıkarmak istersiniz. Birincil sistem sürücüsü olarak iyi bir SSD şimdi artık herhangi bir bilgisayar için de tavsiye edilir.

Temel olarak Inventor'u çalıştırmak için kullanılacak bir iş istasyonunu önerirken başlıca zorluk, yazılımın büyük oranda tek iş parçacıklı olmasıdır. Autodesk, son birkaç yılda birden fazla iş parçasına sahip daha fazla ve daha spesifik bileşenleri eklemiştir, ancak bazı belirli oluşturma görevlerinin yanı sıra pek çok CPU çekirdeği kullanmanın yararı olmayacaktır. Aynı zamanda program, simülasyonlarına yardımcı olmak için henüz GPU ivmesini benimsemedi.

Bu nedenle Inventor için bir iş istasyonu oluştururken tek önemli faktör CPU çekirdeğinin frekansıdır. Bir kural olarak, daha fazla çekirdeğin eklenmesi genellikle çekirdek başına daha düşük bir frekansa sahip olmak anlamına gelir.


İşletim sistemi
desteği

Windows 10 64-bit Professional
Windows 8.1 64-bit (Pro)
Windows 7 64-bit (Professional and Ultimate)

+

++

+++

Intel Core CPU (daha hızlı daha iyi)
Nvidia Quadro P600 veya daha iyi
En az 8GB Bellek DDR4
250GB + SSD Birincil Sürücü
1 TB Depolama Sabit Disk
Windows 10

Intel i7 (daha hızlı daha iyi)
Nvidia Quadro P2000 veya daha iyi
En az 16GB Bellek DDR4
250GB + SSD Birincil Sürücü
1 TB Depolama Sabit Disk
Windows 10

Hız aşırtmalı Intel Core i7
Nvidia Quadro P4000 veya daha iyi
32GB-64GB Bellek DDR4
250GB + SSD Birincil Sürücü
1 TB Depolama Sabit Disk
Windows 10


Yorum yok
 
 
 
İçeriğe dön | Ana menüye dön